panepef19 prev 1100

 Την πρωτιά στον Β΄ (Επαρχιακό) Όμιλο της Β΄ (Ημιτελικής) Φάσης του 46ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων και την πρόκριση στην Τελική Φάση (Final 6), που θα διοργανωθεί στην Καβάλα από 1-5 Μαΐου, κατέκτησε η Εφηβική ομάδα του Προμηθέα που επικράτησε εύκολα με 88-42 του γηπεδούχου Α.Ο. Ερμιονίδας και συνεχίζει την αήττητη φετινή πορεία της προς την διάκριση. Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη γράφει Ιστορία, καθώς έχει συμπληρώσει 4 χρόνια και 107 αγώνες αήττητη σε αγώνες ΕΣΚΑ-Η και Επαρχιακού Ομίλου ενώ θα είναι η μοναδική ομάδα στην Καβάλα που θα συμμετάσχει για 4η συνεχόμενη φορά στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, πετυχαίνοντας ταυτόχρονα την 8η σερί πρόκριση σε Τελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υποδομών (Παίδων ή Εφήβων)!

Για την Ιστορία την 2η θέση κατάκτησαν οι Ακαδημίες Καλαθοσφαίρισης Χαλκίδας (Χ.Β.Α.) που επικράτησαν του Πελασγού Μεγαλόπολης με 75-50.

Ακολουθούν τα φύλλα αγώνα, τ' αποτελέσματα και η Τελική Βαθμολογία του Ομίλου..

xmas18gd03202

Αναλυτικά: Α.Σ.Π. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  88 – 42.

Τα δεκάλεπτα: 23-8, 37-16 (ημιχ.), 66-30, 88-42.

xmas18gd01216

Α.Σ.Π. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Κεσαπίδης): Καφέζας 7 (1), Δατσιάδης 4, Λαναράς 18 (2), Μπαζίνας 10 (2), Ράγιας 2, Μαντζούκας 11 (1), Κoλιός, Μερμίγκης 6, Λογοθέτης 1, Κουρουπάκης 18, Αδαμόπουλος 10 (2), Γάρρας 1.

Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Διαμαντόπουλος): Δαγρές, Μπουκουβάλας 14 (1), Μεϊντάνης 2, Ζώτος 3 (1), Λούβαρης, Πούλης 3, Κυπραίος 2, Μεντόζα, Κατσαβέλλας 13 (3), Ντόκος 5 (1), Θυμάρας.

panepef19 prev erm111

 

panepef19 prev pel112

Αναλυτικά: Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ – Χ.Β.Α  50 – 75.

Τα δεκάλεπτα: 7-20, 22-41, 32-56, 50-75

ΚΟΜ Πελασγός (Μανιάτη): Μπουζάλας 12, Παπαδόπουλος Δ., Γεωργαντάς 2, Κερκενέζος 13(2), Τσιντώνης 4, Κουρέτας 19(2), Αγγελόπουλος, Παπαδόπουλος Η., Τζουβέλης, Κακκαβάς, Μιχόλιας, Λίλης.

Χ.Β.Α   (Μπρατσιάκος): Ντουζίδης , Σπύρου 4, Μπαζίνας 5, Ζεμπίλης 4, Νεστοριάδης 10 (2), Βογιατζής 11, Νικολάου 3 (1), Δημηρόπουλος 6 (2), Παπανδρέου 2, Μπρατσιάκος 17 (1), Παναγιωτίδης 6, Αγκάλιου 7.

 panepef19 prev xba114 

 

Roster U18 2018 102

 Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του ομίλου της Ερμιόνης: 

ΣΑΒΒΑΤΟ   20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 18:00  ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 55 - 62
 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 20:00  ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 36 - 95
ΚΥΡΙΑΚΗ   21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 17:00  ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 68 - 20
 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 19:00  ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 59 - 70
ΔΕΥΤΕΡΑ   22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 16:00  ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 50 - 75
 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 18:00  ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 88 - 42

 

 panepef19 prev 1000b

Η Βαθμολογία

Β΄  ΟΜΙΛΟΣ  Β΄  ΦΑΣΗΣ  46ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΕΦΗΒΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

3

6

3

0

251 – 98

2

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

3

5

2

1

181 – 204

3

 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

3

4

1

2

143 – 213

4

 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

3

3

0

3

125 - 205

 

 Roster U18 2018 201

 

Αναζήτηση

Social Media

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διεύθυνση: Γερασίμου Σκλάβου 4, Καστελλόκαμπος, 26442, Πάτρα
Τηλέφωνο ΚΑΕ: (+30) 2610 275820
Τηλέφωνο Ακαδημίας: (+30) 2610 434536
Fax: (+30) 2610 625913
Email: info@promitheasbc.gr

Ωράριο λειτουργίας:
Γραφεία ΚΑΕ: Δευτέρα - Παρασκευή 09:00 - 18:00
Προπονητικό Κέντρο: Καθημερινά 09:00 - 22:00

hacklink al duşakabin fiyatları fethiye escort bayan escort - vip elit escort dizi film izle erotik film izle duşakabin hack forum marsbahis marsbahisgirtr